Згадки про становлення у радянському Червонограді пожежної охорони датовані 1965 роком. Так наказом міністра охорони громадського порядку Української РСР № 0164 від 16-го липня 1965 року, і наказу начальника Управління громадського порядку Львівського облвиконкому № 0117 від 31 липня 1965 року, 1-го жовтня 1965 року було сформовано у м.Червонограді на базі команди №1 Червоноградського загону ВОГР Львівської Ради Народного Господарства, Червоноградську професійну частину 1-го розряду. Очолював на той час Червоноградську професійну пожежну частини УПО УВГП Львівського райвиконкому А.В.Свистунов. 

Штатна чисельність професійної пожежної частини 1-го розряду м.Червонограда при її формуванні, визначена в кількості 56 чоловік.

В частині було створено 4-ри караули, загальною штатною кількістю 38 чоловік. В склад одного караулу входило два відділення на чолі з:

- Начальником караулу з місячним посадовим окладом 70 карбованців;

- Двома командирами відділення з місячними посадовими окладами 60 карбованців;

- Чотирма пожежними з місячними посадовими окладами 50 карбованців;

- Двох водіїв пожежних автомобілів з місячними посадовими окладами по 1-му класу;   

      На озброєнні в підрозділі знаходилось три пожежних автомобіля:

1. Пожежна автоцистерна ПМЗ-53”А”;

2. Пожежна автоцистерна ПМЗ-27”А”;

3. Пожежна автоцистерна ПМЗ-53”А”;

В червні 1966 року частиною отримана на озброєння мотопомпа М-800”А”

Також в штаті ППЧ-2 був старший водій Тищик І.П., на якого покладалась відповідальність за стан і утримання пожежних автомобілів, технічний догляд за ними, нагляд за використанням паливо-мастильних матеріалів і підготовку шоферського складу частини.

        З січня 1966 року наказом начальника ППЧ в цілях укомплектування штатів в підрозділ було прийнято на посаду майстра ГДЗС Чорного Я.С., а також чотири телефоніста, бухгалтера та прибиральницю. 

    В лютому 1966 року відділ пожежної охорони виділив для підрозділу вантажний автомобіль ГАЗ-51.

      Піклуючись про збереження техніки, силами особового складу частини в вересні 1966 року збудовано капітальний цегляний гараж. В квітні 1967 року для більш успішного гасіння і локалізації пожеж, особовий склад частини забезпечений кисневими ізолюючими протигазами КІП-5. В травні 1968 року на озброєння в частину надійшла мотопомпа марки МП-1400, а в листопаді цього ж року, для вдосконалення бойової та спортивної підготовки, силами особового складу побудовано нову навчальну башту. 

     З листопада 1968 року ППЧ-2 м.Червоноград було реорганізовано, та включено до складу УПО УВС Львівського райвиконкому.

     Для успішної ліквідації пожеж і оперативного керівництва їх локалізацією в ППЧ-2, в квітні 1971 року встановлена стаціонарна, а на пожежних автоцистернах перевізні радіостанції.

     В травні 1972 року у відповідності до наказу начальника УВС виконкому Львівської обласної ради депутатів трудящих №123 від 26 квітня 1972 року, і наказу № 33 від 12 травня 1972 року начальника УПО УВС виконкому Львівської обласної ради депутатів трудящих, на базі підрозділу створено загін професійної пожежної охорони 2-го розряду міністерства внутрішніх справ УРСР по охороні м Червоногруда і селища міського типу Соснівка. 

        В 1973 році в підрозділі КІП - 5 замінено на більш досконалі апарати КІП -7.

На підставі наказу УПО УВС від 12 грудня 1976 року, загін отримав новий пожежний автомобіль АЦ-40(63)130 на шасі ЗіЛ-130. 

        Зміцнюючи боєздатність загону, УПО УВС Львівського облвиконкому збільшило штатну чисельність шоферів в кількості 5 чоловік, на підставі цього, наказом по загону №4 від 12 січня 1977 року автомехдрабина АЛГ-18 введена в бойовий розрахунок. У цьому ж році для успішного гасіння нафтопродуктів наказом УПО УВС №29 від 8 квітня 1977 року з пожежного пункту м.Броди в загін було передано автомобіль хімічного гасіння АХ-6, а також автомобіль пінного гасіння на шасі ЗіЛ-130. В серпні 1977 року з СВПЧ-8 м.Львова наказом УПО УВС №69 в загін надійшов автомобіль АЦ-40(131)137 на шасі ЗіЛ-131.

    На підставі розпорядження Ради Міністрів Союзу Радянських Соціалістичних Республік № 371-р від 02 березня 1984 року „Про реорганізацію професійної пожежної охорони в воєнізовану пожежну охорону”, ППЧ – 2 УПО УВС УРСР по охороні м.Червонограда, було ліквідоване, а 26 червня 1984 року було створено самостійну воєнізовану пожежну частину № 14 МВС СРСР по охороні м.Червонограда, саме цей день рахується днем заснування нашого підрозділу.

На той час штат СВПЧ – 14 був визначений у кількості 53 людини, а на озброєнні була наступна техніка:

1. АЦ-40(130)63 „А”;

2. АЦ-40(131)137;

3. АЦ-40(375)Ц1;

4. АЛ-30(131)Л21;

5. АППГ-6(130)102В;

6. АР-2;

7. АЗО-5;

8. ПНС-110;

9. ЗіЛ-130;

10. Москвич-412;

11. МП-1400;

12. МП-800;

       Особовий склад частини забезпечений кисневими ізолюючими протигазами КіП – 8. Очолив новосформований підрозділ майор внутрішньої служби Містюков Віктор Вікторович.

Не можна залишити без у ваги і те, що силами особового складу частини протягом 1984 – 1986 року було успішно ліквідовано 41 пожежу. Працівники частини приймають активну участь у суспільно – громадському житті нашого міста, надається шефська допомога колгоспу „Шахтар” по заготівлі кормів, працівники беруть участь у Ленінських суботниках.       Організовуються вечори відпочинку, в підрозділі створено вокально-інструментальний ансамбль. Працівники підрозділу відвідують музеї, здійснюються поїздки по місцям Слави.

       Не простим для особового складу частини видався період з квітня 1986 року по квітень 1992 року коли в Україні трапилася наймаштабніша техногенна катастрофа сучасності - аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Для проведення робіт з ліквідації наслідків катастрофи було створено зведений загін пожежної охорони Львівської області до складу якого входили і працівники СВПЧ – 14 м.Червонограда, а саме:

• Бучма Михайло Йосипович водій СВПЧ-14 м.Червонограда;

• Павлишин Михайло Іванович пожежний СВПЧ-14 м.Червонограда;

• Бадзюнь Юрій Олексійович пожежний СВПЧ-14 м.Червонограда;

• Кісіль Богдан Ярославович старшина СВПЧ-14 м.Червонограда;

• Карп Іван Григорович пожежний СВПЧ-14 м.Червонограда;

• Сеньків Роман  Степанович інспектор СВПЧ-14 м.Червонограда;

       24 серпня 1991 року Верховна Рада Української Радянської Соціалістичноі Республіки видала Акт про проголошення незалежності України та створення самостійної Української держави – України. СВПЧ – 14 м.Червонограда та ПППЧ – 38 м.Соснівка стали структурними підрозділами Управління пожежної охорони УВС у Львівській області МВС України.

 З квітня 1995 року підрозділ перейменовано в 14-ту самостійну державну пожежну частину по охороні м.Червонограда УПО УВС у Львівській області МВС України.

  14 лютого 2003 року наказом начальника управління МВС України у Львівській області № 73, на виконання спільного наказу Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та Міністра внутрішніх справ України від 7 лютого 2003 року №35/106 „Про виконання Указу Президента України від 27.01.03 № 47/2003”, особовий склад підрозділу з 15 лютого 2003 року було відряджено в розпорядження державного департаменту пожежної безпеки МНС України.

        На сьогоднішній день штат Червоноградського міського відділу Головного управління МНС України в Львівській області налічує 81-го чоловіка. До складу міського відділу входять такі структурні підрозділи як СДПЧ – 14 м.Червонограда, та ОП ДПО м.Соснівка. На озброєнні в підрозділі знаходиться 16 одиниць техніки.

    На базі підрозділу створено Червоноградський зведений загін до складу якого входять пожежно-рятуваліні підрозділи м.Сокаля, м.Радехів, м.Камянка-Буська та м.Жовква. Для успішної ліквідації надзвичайних ситуації у непридатному для диханні середовищі, особовий склад підрозділу забезпечений захисними апаратами на стисненому повітрі „AUER”.  Для підготовки якісного складу газодимозахистників в підрозділі діє теплодимокамера, створено базу ГДЗС на якій встановлено компресор „BAUER”.

     На виконання Комплексної програми розвитку систем зв’язку, оповіщення та інформатизації МНС на 2004-2010 роки в Червоноградському МВ ГУ МНС України в Львівській області проведено значний об'єм робіт по модернізації існуючої оперативно-диспетчерської служби (Служби-01) та можливості інтеграції її в єдину загальнодержавну службу допомоги населенню (Службу -112).

     На озброєнні в підрозділі знаходиться сучасне аварійно-рятувальне обладнання, завдяки якому особовий склад підрозділу може успішно виконувати завдання з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та рятування людей.

    Для підвищення бойової готовності систематично проводяться масштабні тактичні навчання, по відпрацюванню актуальних, прогнозованих для міста надзвичайних ситуацій. Ці навчання стають гарною школою не тільки для Червоноградських рятувальників а і дієвим доказом суспільству того, що оперативно-рятувальний підрозділ є надійним захистом громадянам у будь яких ситуаціях.

      В лютому 2012 року, у відповідності до п. 2.7 наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України від 09.02.2012 року № 366 «Про ліквідацію Червоноградського міського відділу Головного управління МНС України в Львівській області», Червоноградський міській відділ було ліквідовано, а на базі підрозділу створено 3-й державний пожежно-рятувальний загін Головного територіального управління МНС України у Львівській області.

  Стрімкий розвиток технологічних процесів, постійний ріст техногенного навантаження внаслідок антропогенної діяльності, ставить перед рятувальною службою високі вимоги та завдання. Рятувальна служба визначає перед собою високі цілі щодо розвитку нелегкої та вкрай потрібної сучасному суспільству професії рятувальника.

   З початку створення підрозділу змінилося 5 начальників, мінялася штатна чисельність, удосконалювалася техніка, озброєння, устаткування, але найважливішим завжди було - боротьба людини з вогнем, рятування життя, матеріальних цінностей, ліквідація аварій і наслідків надзвичайних ситуацій.